استاندار مازندران در دیدار مدال آوران هیجدهمین دوره المپیاد کشوری مهارت:1398/07/30

استاندار مازندران در این دیدار که سید حسین درویشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای، مدال آوران هیجدهمین دوره المپیاد کشوری مهارت و برخی مربیان حضور داشتند، گفت: نخبگان، صاحبان ایده و مدال آوران المپیادها از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای حل برخی مسایل استان نظیر ساماندهی زباله خانگی و … بهره گیری کنند.
حسین زادگان با اشاره به این که المپیادی ها و جوانان نخبه و صاحب ایده باید مسیرهایی را دنبال کنند که به کارآفرینی ختم شود، افزود: از ایده های نخبگان که دارای ارزش تجاری باشد و به تولید محصول منجر شود، کاملا حمایت می کنیم.
وی با بیان این که بین المپیادی ها، نخبگان و بخش خصوصی باید حلقه اتصالی برقرار شود و تحقق این مهم نیازمند بانک اطلاعاتی کامل است، اظهار داشت: بخش دولتی باید با برنامه ریزی، سیاست گذاری و تسهیل امور در جهت تحرک بخشی به حوزه های مختلف اقدام نماید.
استاندار مازندران تاکید کرد: سرمایه های انسانی در دنیای امروز از اولویت ها و تمهیدات توسعه هستند و مازندران در شمار استان های دارای سرمایه انسانی بسیار ارزشمند است.
در آغاز این دیدار هریک از مدال آوران هیجدهمین دوره المپیاد کشوری مهارت در سال ۹۷ و مربیان حاضر در جلسه به بیان دغدغه ها و مسایل خود پرداختند و استاندار نیز دستورات لازم را برای حمایت ازآنان و رفع مشکلات پیش روی آنان صادر کرد.
گفتنی است، در هیجدهمین دوره المپیاد کشوری مهارت در سال ۹۷؛ مازندران با ۷ مدال طلا، ۱ نقره، ۴ برنز و ۷ دیپلم افتخار حائز رتبه دوم تیمی شد.ارسال نظر

 
 


نظرات
پیام مدیریت

در عصر حاضر، جایگاه، نقش، اهمیت، و رشد فراگیر و عامه پسند تکنولوژی اطلاعات بر کسی پوشیده نیست. دست هر کس یک موبایل/کامپیوتر هوشمند دیده میشود. شبکه های اجتماعی به سرعت در بین مردم محبوب شده و گسترش می یابند. افراد زیادی به واسطه تخصص در زمینه IT، در مدت زمان کوتاهی به ثروت های عظیمی دست یافته اند. لذا این اوامر سبب گردیده که افراد زیادی چه در داخل و چه در خارج از کشور به این حوزه روی آورده و خواهان ادامه تحصیل در این عرصه گردند. اما موردی که اغلب در کشورهای در حال توسعه زیاد به چشم می خورد، فاصله یا اصطلاحا گپ بین دانشگاه و صنعت (دنیای کسب و کار) است. در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، به واسطه همین فاصله، زمانی که دانشجو از دانشگاه فارغ التحصیل می گردد و خود را یک مهندس متخصص می بیند و آمادگی خود را برای ورود به بازار کار اعلام میدارد، در کمال تعجب متوجه می شود که نه تنها کسی به دنبال او نمی آید، بلکه حتی به عنوان یک فرد بدون تخصص و بی تجربه با او برخورد می شود. به نظر شما این فارغ التحصیل رشته مهندسی که با هزار امید و آرزو تحصیلات دانشگاهی را به پایان رسانده چه باید بکند؟

 

متن کامل